فواید استفاده از مقاوم ساز کراپ ايد

تاریخچه کراپ ايد
مارس 14, 2016
مقاوم ساز طبیعی کراپ ايد انگلستان
مارس 14, 2016

مزاياي مصرف

CROP AID

ضد یخ طبیعی کراپ ايد ، کمک می کند تا از گیاهان در مقابل سرما و یخ زدگی محافظت شود. علت این امر آن است که این ماده مقاوم به یخ زدگی است و نقطه انجماد را در گیاهان پائین تر می آورد. این ویژگیها به کراپ ايد کمک می کند تا گیاهان را در مقابل تاثیرات نا مطلوب محافظت کند. همچنین گیاه را به ساختن پروتئین ضد یخ و آمینو اسید ضد یخ تحریک می کند. بنابراین گیاه در مقابل سرمای ناگهانی و یخ زدگی به مدت (20-15) روز مقاومتر می شود. این ویژگیها در تمام درختان مشابه نیست. بعضی از گیاهان می تواند برخی از پروتئین های ضد یخ را بسازند و برخی می توانند همه پروتئین ها را بسازند که این امر بستگی به ویژگیهای ژنتیکی گیاه دارد. برخی از گیاهان هم نمی توانند هیچ نوع پروتئین و یا اسید آمینه ای بسازند .

کراپ ايد، حاوی تیوباسیلوس و مواد معدنی است که بوسیله این باکتریها مصرف می شود و به همین علت هم طبیعی است.

1- استفاده از کراپ ايد سبب کاهش تاثیرات سرمای بهاره دیررس و سرمای پائیزه زودرس می شود .

2- مقاومت گیاهان گلخانه ای مثل گوجه فرنگی، فلفل، بادمجان، توت فرنگی، موز و میخک صد پر در مقابل سرما و یخ زدگی می شود و پائین آوردن هزینه گرمایشی می شود .

3- استفاده از کراپ ايد يا NPA سبب افزایش مقاومت مرکبات، زیتون و درختان تولید کننده خشکبار نسبت به سرما و یخ زدگی می شود، همچنین از تلخ مزه شدن محصولات زیتون جلوگیری می کند .

4- استفاده از NPA سبب افزایش مقاومت گیاهان و درختان تاک نسبت به سرمای دیررس بهاری می شود و خسارت مالی ناشی از سرما زدگی را کاهش می دهد .

5- استفاده از کراپ ايد (NPA) سبب افزایش مقاومت گیاهانی می شود که در فصل بهار زودتر از موعد مقرر شکوفه می دهند مانند سیب، هلو، آلو، گیلاس، زردآلو که نسبت به سرما و یخ زدگی مقاومتر می شوند .

6- فصل رشد را طولانی تر کرده، فرصت برداشت را برای برای میوه ها شیرین و رسیده و سبزیجات مثل سیب زمینی، گوجه فرنگی، فلفل و لوبیا سبز طولانی و بیشتر می کند .

7- تاثیر ضد یخ کراپ ايد در فاصله زمانی کوتاهی پس از مصرف قابل مشاهده و لمس می باشد .

8- مواد ارگانیک NPA به راحتی جذب گیاه می شوند و توسط گیاه مصرف می شوند. بنابراین تاثیر آن در یک دوره زمانی کوتاه آغاز می شود. این مساله برای باغبانی بسیار مهم است .

9- NPA، قابلیت فتوسنتز گیاه را افزایش می دهد. برگها ضخیم تر، محکم تر و شادابتر می شوند. این ویژگیها گیاه را در مقابل تاثیرات خارجی و بیماریهای مقاومتر می سازد .

10- گیاهان محصول بیشتری می دهند و گل های بیشتری تولید می کنند .

11- کیفیت میوه ها و سبزیجات در عواملی مثل مزه، بو و رنگ افزایش می یابد .

12- زمانیکه در خاک استفاده شود PH خاک را پائین می آورد. باکتری فرعی تیوباسیلوس نیتروژن موجود در هوا را می گیرد. و میزان نیتروژن موجود در خاک به 8-6 کیلوگرم در 1000 متر مربع می رسد .

13- باکتری Thiobacillus Subspecies در NPA تولید rusticyanim می کند، rusticyanim که خیلی سریع توسط گیاه جذب می شود، این توانایی را به گیاه می دهد که تولید پروتئین ضد یخ طبیعی کند. انها همچنین کمک به جذب بهتر و بیشتر مواد معدنی در گیاه می کنند .

14- در فصل زمستان گلخانه هایی که از ضد یخ طبیعی این شرکت استفاده کرده اند، تجربه استفاده از گرمای کمتری را داشته اند و در بعضی موارد هم هیچ نیازی به سیستم گرمایشی وجود نداشته است .

111-300x121
091-300x204

دیدگاه ها بسته شده است