انواع روشهاي آبياري
آوریل 10, 2016
کوکوپیت چیست ؟
آوریل 10, 2016

 

تزريق هيدروژل آکوازورب در خاک توسط دستگاه بيوليفت

محصولي بي نظير با کاربردهاي مختلف که کاربران را قادر مي سازد به راحتي و در کمترين زمان ممکن عمليات مختلفي از جمله :

  • درختکاري

  • خاکورزي

  • هوادهي در عمق خاک(بدون آسيب زدن به ريشه ها)

  • تزريق کود ، سوپرجاذب و مکمل ها در عمق دلخواه(با جايگذاري و نشانه گذاري هدفمند بطور مستقيم به ريشه هاي فرعي و شبکه مويرگي) انجام پذيرد.

مزاياي بيوليفت:

موجب کاهش فشردگی خاک کاهش می شود.

موجب بهبود تهویه در خاک می شود.

موجب نفوذپذیری بیشتر و یکنواخت تر مواد غذایی و آب به عمق خاک می شود.

موجب افزایش فواصل بین دوره های آبیاری و صرفه جویی 30 تا 60 درصدی مصرف آب می گردد.

اين عمليات فاقد آلودگي براي خاک و گياه بوده و با بيشترين صرفه جويي در زمان و منابع طبيعي و کمترين ميزان استفاده از مواد افزودني به خاک ، هم کشاورزي اقتصادي را موجب مي شودو هم بيشترين سازگاري با محيط زيست را دارا ميباشد.

عمده زمينه کاربردي آن ، نواحي ريشه ها در خاک هاي خشک و فشرده در شهرها و نيز تاکستانها، نواحي متراکم در زمين گلف، زمينهاي بازي ، فضاهاي سبز و پارکها مي باشد.

زمينه کاربردي ديگر آن ، حذف آبهاي راکد از زمينهاي فرودگاه زمينهاي مسابقه و زمين هاي اسب دواني ، زمين هاي تنيس و غيره است.

با اتصال بيلچه ها و ابزار آلات جانبي مخصوص به دستگاه بيوليفت کاربر قادر خواهد بود محدوده وسيعي از کارهاي باغباني و کشاورزي و محوطه سازي به راحتي و در کمترين زمان ممکن انجام دهد.

از بیولیفت(Biolift) در فعالیت های احیاء استفاده می شود. این دستگاه با فشار هوا سوپر جاذب را بدون صدمه به ریشه درختان در عمق دلخواه 20 تا 120 سانتیمتری قرار می دهد.

سیستم بیولیفت برای تزریق هیدروژل طراحی شده است.ساير ماشين آلات MTM شما را قادر مي سازد تا به بهترين نحو انواع کود و گرانول جامد را درون عمق خاک تزريق کرده و نيز امکان زهکشي و عمليات خاکورزي ويژه با کاربردهاي خاص را فراهم مي آورد.

آکوازورب

acozorb2میزان هر بار تزریق بر اساس نوع محصول و چاله کاشت تنظیم می شود. در این روش، در هر متر مربع 4 بار و هر بار 5/2لیتر هیدروژل تزریق می شود.

تزريق هيدروژل آکوازورب در خاک؛ روشی منحصر بفرد برای رشد بهتر درختان استقرار يافته

هوای کمپرس شده شبکه ای از مجراهای ريز و درشت در خاک بوجود می آورد که باعث کاهش فشردگی خاک و در نتیجه  بهبود تهویه خاک، نفوذ پذیری بیشتر و یکنواخت  مواد غذايی و آب به عمق خاک می شود.هيدروژل آکوازورب توسط دستگاه و فشار هواي فشرده به عمق خاک تزريق مي شود.

روش کار:

4 تزريق درهر متر مربع، که با هر تزريق  5/2ليتر هيدروژل آکوازورب با غلظت 200 يا 300 ليتر آب به ازاي هر کيلوگرم پودر آکوازورب داخل خاک قرار ميگيرد.

آکوازورب

دیدگاه ها بسته شده است